Оксана Забужко — авторка українських бестселерів

       Оксана Забужко — наша сучасниця, відома українська письменниця. Її твори (лірика, оповідання, есе, повісті, романи) вже встигли завоювати любов читачів і визнання критиків в Україні та за кордоном. Вона — учасниця всіх можливих форумів, слухань і консультацій. В одному з періодичних видань висловила думку: “Безкнижна нація — бомба, закладена під майбутнє. Чому в нас є письменники, але немає літератури як суспільної реальності? Чому українську книжку важко знайти на полицях книгарень? А там, де ці книжки все ж таки є, вони аж ніяк не користуються шаленим попитом? Чого конкретно нам бракує: державної підтримки, ринкових механізмів чи, може, як іноді кажуть, “треба краще писати”.

 


Мандри   казковими   стежками  Г.К.Андерсена

 

 

                                                                                                                                                                                                           Перу Андерсена належать поеми, п'єси, нариси, романи, книги подорожніх нотаток, проте в літературі він залишився перш за все, як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835—1872. Загалом, дослідники життя та творчості Андерсена, зокрема Ганс Крістіан Андерсен Центр, зуміли віднайти чималий пласт творінь данського письменника: 212 казок, 28 саг, 6 романів, 6 «іншої прози», 51 п'єсу, 25 подорожніх книжок, 4 біографії, 6 автобіографічних публікацій, 42 статті, листи та інші речі, 7 сатирично-гумористичних оповідок, 8 поем, 1024 вірша и 37 брошур. 

    У казках Андерсена добро і любов перемагають, але інколи його твори залишають легкий смуток і роздуми. Після читання хочеться помовчати, побути сам на сам зі своїми почуттями, а потім знову повернутися до книжки. Письменник спеціально нікого не повчає, нічого не проголошує, він просто веде нас по своїй казковій країні й спонукає думати й співпереживати. Казки Андерсена пройняті соціальним оптимізмом і щирою вірою в краще майбутнє людства.

 

 

 


2020 рік - рік Європи в Україні

   З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав


"Сонячний класик" Всеволод Нестайко

Так ми говоримо про Всеволода Зіновійовича Нестайка – найвідомішого сучасного українського письменника і казкаря, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки (за повість-казку “Незвичайні пригоди в лісовій школі”), премії ім. Миколи Трублаїні (за повість-казку “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”), премії ім. Олександра Копиленка (за казку “Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”). А 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію “Тореадори з Васюківки” було внесено до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з  найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

 

        Книги В.З.Нестайка перекладено двадцятьма мовами, в тому  числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, арабською, угорською, румунською, болгарською, словацькою тощо. Російською його книги виходили тринадцять разів.
    За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди. Телефільм “Тореадори з Васюківки” одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) – головну премію (1969)

Учні 6 класу ознайомилися із творчістю Всеволода Нестайки         переглянули кінострічку "Тереадори із Васюківки"


"Свято мами і весни"

Вже попрощалися ми з зимою,
Весна поспішає, несе тепло,
І свято мами дорогої –
8 березня до нас прийшло!
Цвітуть проліски для мами,
Краплі під дахами дзвенять,
Для мами вся земля цвіте садами
І ластівки додому летять.
Спасибі тобі, мамо, за роботу,
За руки ніжні, за турботу,
За те, що завжди, кожну днину
Ти щиро дбаєш про мене, свою дитину!

К н и г о м а н і я  -  2 0 2 0

   

 

 

Читачі Кадиївської бібліотеки-філіалу Ніколаєва Ксюша та Коваль Даша взяли участь у районному конкурсі "Книгоманія 2020"

Поезія для мене то є скарб

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року у місті Ржищеві на Київщині. Батьки майбутньої поетеси вчителювали й з ранніх літ прищеплювали дитині високі моральні, етичні та естетичні смаки.У 1946 року були опубліковані перші вірші Ліни. 

Поетеса писала "в шухляду". Це тоді були написані й "Берестечко", і "Маруся Чурай", і вірші, що склали книжки "Над берегами вічної ріки" та "Неповторність". На своєму літературному шляху довелося Ліні Костенко пережити майже п'ятнадцятилітнє невизнання її як митця. Це був сумний період у житті письменниці зокрема і в історії української літератури взагалі. Але і тоді вона писала. Не зламалася, не зневірилася, не занепала духом, а шліфувала своє поетичне слово. У 1977 році Ліна Костенко повернулась у поезію – вийшла друком її збірка "Над берегами вічної ріки", через два роки – роман у віршах "Маруся Чурай", у 1980 році – збірка "Неповторність", у 1987 році – збірка "Сад нетанучих скульптур". За роман у віршах "Маруся Чурай" та збірку "Неповторність" поетеса отримала Державну премію України імені Т. Г. Шевченка. У 1989 році побачила світ збірка "Вибране" Ліна Костенко – одна з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань, і її шістнадцятирічне мовчання не було слабкістю чи компромісом із владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито. Її принциповість і прямота настільки лякали й дратували представників влади, що вони з величезним задоволенням у будь-який спосіб примусили б її мовчати.

Літературне дежа-вю "Чехов як українець"

  29 січня 2020 р. виповнюється 160 років від дня народження Антона Павловича Чехова, великого класика російської та світової літератури, письменника і драматурга, Почесного академіка Імператорської Академії наук.

 

  Чехов не любив писати про своє життя і навіть сказав одного разу: «У мене хвороба - автобіографофобія». Але безліч записників письменника, його листів, спогадів сучасників - матеріал більш ніж достатній, щоб відкрити для себе цього геніального автора. Ювілей письменника - це прекрасний привід знову звернутися до його творчості, перечитати улюблені ще в шкільні роки сторінки і подивитися чудові кінофільми, зняті за його творами. У бібліотеці користувачі переглянули презентацію "Чехов як українець"

Соборна мати Україна - одна на всіх, як  оберіг

22 січня у Кадиївській ЗОШ І-ІІ ст. пройшов флешмоб "Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг"

Україно, соборна державо,
Сонцесяйна колиско моя,
Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.
Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.
Ти совість народу, незгасна зоря,
Живи й процвітай, Україно моя,
Для миру, для щастя, любові й добра

 

 

Новий рік прийшов на Україну

"Новий рік прийшов на Україну!" малюнки членів клубу за інтересами "Чарівний пензлик"